З 14 по 20 листопада в Україні триватиме Тиждень безпеки дорожнього руху

Традиційно, в листопаді в Україні походить Національний тиждень безпеки дорожнього руху в рамках Десятиліття дій з безпеки дорожнього руху, проголошеного Генеральною Асамблеєю ООН, який триватиме з 14 по 20 листопада.
Кожного року проводяться численні засідання, круглі столи, наукові та практичні конференції, різноманітні флешмоби, благодійні акції. І все це задля того, аби зарадити катастрофічному стану безпеки дорожнього руху (за 10 місяців 2016 року на дорогах України скоєно 122 тисячі дорожньо-транспортних пригод, в яких загинуло 2600 осіб, ще близько 26 тис. осіб травмовано).
До того всього маємо ще одну хорошу новину, Кабінет Міністрів України розпочне роботу над реформуванням державної системи безпеки дорожнього руху.
До складу створеної Міжвідомчої групи, яка займатиметься питаннями безпеки на автошляхах, увішли представники Укртрансбезпеки, Національної поліції, МОЗ, МВС, Міністерства освіти та науки, МНС, народні депутати, громадськість. Очолив групу наш Міністр інфраструктури України Володимир Омелян. Отже, невдозі очікуємо на дієві реформи та зміни в системі забезпечення безпеки дорожнього руху.
Громадський комітет транспортної безпеки теж проводитиме заходи присвячені Тижню безпеки дорожнього руху.

Проте, кожен з нас теж може зробити свій внесок до забезпечення покращення стану безпеки дорожнього руху.
Все дуже просто:
ЗАВЖДИ
- пристібайте паски безпеки, вдягайте шоломи, використувуйте спеціальні дитячі автомобільні крісла, вони можуть врятувати життя,
- причепіть дітям на одяг чи рюкзак світлоповертаючий брелок і лишній раз нагадайте про безпечну поведінку на вулиці,
- будьте уважні на дорозі, дотримуйтесь правил дорожнього руху, це стосується, як водіїв, так і пішоходів, не є вийнятком прояв елементарної культури поведінки.
І саме головне не забувайте, що престижний автомобіль не робить нікого безсмертим. Перевищення швидкісного режиму є основною причиною дорожньо-транспортних пригод. Перед небезпекою всі рівні, тому не варто лишній раз її провокувати.

Svitlana Snigur

Також про це повідомляє Урядовий портал з посиланням на Український медичний центр безпеки дорожнього руху та інформаційних технологій МОЗ України.