Пішоходи та велосипедисти вимагають знизити ліміт швидкості авто в населених пунктах

20 травня 2016 року активісти пішохідних та велосипедних організацій пікетували Будинок Уряду, вимагаючи внести зміни до Правил дорожнього руху та Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме: знизити ліміт швидкості у містах із 60 до 50 км/год і зменшити ліміт нештрафованого перевищення швидкості із 20 до 5 км/год,

а також розробити і затвердити новий порядок обліку дорожньо-транспортних пригод замість того, що був скасований Кабінетом Міністрів України.

Фотозвіт пікетування Будиноку Уряду

На думку громадських активістів, виконання цих вимог є однією з головних умов підвищення безпеки дорожнього руху в Україні та зменшення кількості загиблих і травмованих у ДТП, насамперед серед пішоходів та велосипедистів, які є найуразливішими  користувачами доріг.

Велосипедисти вимагали під Кабміном знизити ліміт швидкості авто в містах

AVK_action_Kabmin_avto_speed_2

«У 2015 на вітчизняних дорогах та автошляхах смертельні травми отримав 1961 пішохід і 270 велосипедистів, що складає близько 48% від усіх загиблих у ДТП. Понад 8 тисяч пішоходів і більш ніж 1,5 тисячі велосипедистів були травмовані. У 2016 ці показники погіршилися. Україна загалом посідає перше місце за смертністю серед пішоходів в Європі та серед країн колишньої СНД», – Віктор Козоріз, віце-президент громадської організації «Товариство учасників руху», голова Спілки захисту пішоходів.

«Головна причина смертності серед пішоходів та велосипедистів на дорогах – перевищення водіями безпечної швидкості, про це свідчить статистика ДТП. У більшості країн ЄС ліміт швидкості у місті – 50 км/год, а перевищення допустимої швидкості без штрафу – до 5 км/год. У разі наїзду на пішохода чи велосипедиста з такою швидкістю, у них є 90% шансів вижити, на відміну від наїзду на швидкості 60+ км/год, коли шанси вижити зменшуються до 5%», – Ірина Бондаренко, координаторка Асоціації велосипедистів Києва.

AVK_action_Kabmin_avto_speed_3

Свої вимоги до Прем’єр-міністра України В. Гройсмана та членів Уряду активісти громадських організацій виклали у петиції, яку передали до Секретаріату Кабміну. Активісти очікують, що Уряд невідкладно розгляне ці питання на своєму засіданні та ухвалить відповідні рішення.

Аналогічні акції на захист пішоходів та велосипедистів також пройшли у Одесі та Херсоні, де активісти громадських організацій пікетували місцеві органи влади з проханням передати їхнє звернення до Кабміну.

Петиція за зниження швидкості: http://bit.ly/1TpyWWh

Сторінка у фейсбуці за зниження швидкості «Мінус 10»
https://www.facebook.com/groups/www.tur.org.ua

Cтатистика аварійності в Україні: http://www.sai.gov.ua/ua//ua/static/21.htm

Асоціація Велосипедистів Києва