Обговорення повної версії Національної транспортної стратегії України на період до 2030 року

     Міністерство інфраструктури оприлюднило повну версію проекту Національної транспортної стратегії України на період до 2030 року і запрошує до його обговорення:Обговорення повної версії Національної транспортної стратегії України на період до 2030 року.
    Перше враження від ознайомлення з проектом НТС дуже добре. Але є низка суттєвих зауважень до розділу "Безпека на транспорті", де не дуже чітко виписані пріоритети щодо підвищення безпеки дорожнього руху та механізми управління цією галуззю. В проекті НТС передбачено створення координаційного органу з безпеки дорожнього руху, хоча більшість фахівців, в т.ч європейських, говорять про необхідність створення в системі ЦОВВ або Мінінфраструктури окремого органу з безпеки дорожнього руху.
Нічого не сказано у проекті НТС і про роль органів місцевого самоврядування, які відповідають за організацію та безпеку дорожнього руху, зокрема, на міських вулицях і дорогах. У процесі децентралізації їх роль у цій сфері зросте ще більше. Але сьогодні більшість міських рад не мають чітких стратегічних орієнтирів щодо підвищення безпеки дорожнього руху. Відтак, у НТС роль ОМС має бути чітко акцентована, так само як і роль громадських організацій, бізнесу тощо...

Експерти громадської організації «Товариство учасників руху», розробили зауваження і пропозиції до Національної транспортної стратегії в Україні на період до 2030 року", проект якої оприлюднено на сайті Міністерства інфраструктури України.

 

 

Зауваження і  пропозиції до проекту Національної транспортної стратегії України  на період до 2030 року

 

Обговорення повної версії Національної транспортної стратегії України на період до 2030 року