НАГОРОДИ ЗА ВНЕСОК У БЕЗПЕКУ ДОРОЖНЬОГО РУХУ

Щороку в рамках проекту із заохочення кращої практики в галузі безпеки дорожнього руху Європейська рада з транспортної безпеки (ETSC) проводить нагородження підприємств і організацій, які зробити найбільший внесок у справу підвищення безпеки дорожнього руху. Нагородження відбувається в кількох номінаціях в залежності від розміру та типу організації-номінанта (малі, середні і великі кампанії, а також державні організації). Переможців визначає незалежна група експертів, яких відбирає ETSC.

Так, у 2015 року за визначний внесок у підвищення безпеки дорожнього руху нагороди ETSC отримали нафтогазова компанія OMV Petrom (Румунія), яка протягом останніх трьох років не допустила смертельних ДТП та серйозних травм, кампанія «Транспорт для Лондона» (Великобританія), яка запровадила систему оцінки ризиків для 3820 своїх водіїв, а також Інститут кращих автомобілістів (Великобританія), який досягнув річних цілей щодо скорочення кількості ДТП серед своїх членів.
Найвищих відзнак ETSC також удостоїлась шведсько-британська фармацевтична кампанія AstraZeneca та поліція Люксембурга. 
У 2016 році серед великих кампаній переможцями стала одна з провідних світових кампаній у галузі охорони здоров’я Johnson & Johnson, яка має автопарк із більш ніж 33 000 автомобілів. Компанія запровадила довгострокову програму управління ризиками, яка передбачає постійне удосконалення систем, пов’язаних з роботою автотранспорту. 
Серед малих і середніх підприємств нагороду отримала британська компанія з управління відходами (O’Donovan Waste Disposal) в якій задіяно близько 140 співробітників. Кампанія продемонструвала впевнене лідерство у галузі управління дорожніми ризиками. 
Серед органів влади переможцем стало бельгійська військове відомство (Belgian Defence), яке продемонструвало реальну відданість роботі, пов’язаній з управлінням дорожніми ризиками та запровадило низку інноваційних і структурних підходів, спрямованих на зміну поведінки та зниження ризиків.
Нещодавно ETSC оголосила про прийом заявок на визначення переможців 2017 року, нагородження яких відбуватиметься осінню нинішнього року на щорічній конференції у Брюсселі. На жаль, у цьому конкурсі не зможуть взяти участь українські підприємства та організації, оскільки жодне з них не є членом ETSC. Тому ми рекомендуємо започаткувати подібний конкурс в Україні, скажімо, під егідою Міністерства інфраструктури та Моторного (транспортного) страхового бюро України, яке має фонд попереджувальних заходів. Відповіді пропозиції наша громадська організація вже направила керівництву Мінінфраструктури та МТСБУ.

 

Віктор Козоріз,
ГО «Товариство учасників руху»
Джерело: http://etsc.eu/projects/praise/praise-awards-2017/