Всім миром проти грипу

Всім миром проти грипу

Фото звіт

3 лютого активісти громадської організації «Товариство учасників руху» провели у Харкові акцію з безкоштовного розповсюдження одноразовим захисних масок від грипу для водії, кондукторів та пасажирів громадського транспорту.

Акція проходила на розворотному колі трамваїв та на кінцевій зупинці маршрутних автобусів в районі Південного залізничного вокзалу. За кілька годин громадські активісти роздали тут близько 2000 масок і провели роз’яснювальну роботу щодо профілактики захворювання на грип та ГРВІ. В такий спосіб вони намагались привернути увагу працівників громадського транспорту та пасажирів до необхідності дотримання маскового режиму, який є найпростішим і найдоступнішим методом профілактики захворювання на грип та ГРВІ.

На жаль, не всі водії та пасажири добре усвідомлюють загрози, які сьогодні несе в собі поширення грипу та ГРВІ, - говорить один з організаторів благодійної акції і віце-президент «Товариства учасників руху» Віктор Козоріз. - Але коли говориш людям, що від грипу та ГРВІ в Україні вже померло більше 180 осіб, в т.ч. 11 осіб в Харківській області, вони починають з розумінням ставитися до нашої акції і охоче беруть маски. «Ми наголошуємо на тому, що у громадському транспорті навіть здоровій людині бажано одягати захисну маску, бо ви не знаєте скільки хворих на грип та ГРВІ їде разом з вами у трамваї, тролейбусі чи автобусі і ці люди можуть вас заразити», - наголошує громадський активіст.

Як відомо, з 27 січня 2016 року у зв’язку з підвищенням захворюваності на грип та ГРВІ у місті Харкові введено масковий режим. За інформацією головного санітарного лікаря міста Ірини Зубкової, маски повинні носити працівники установ та організацій, які контактують з великою кількістю людей. Проте, як з’ясувалось, не у всіх установах та підприємствах Харкова дотримується масковий режим. Зокрема, «Товариство учасників руху» висловило стурбованість тим, що масковий режим не дотримується на об’єктах громадського транспорту, насамперед, водіями та кондукторами трамваїв, тролейбусів та маршрутних автобусів. Навіть коли вони й мають марлеві пов’язки або лицеві маски, то не завжди використовують їх за призначенням, що створює загрозу не тільки для них, а й для пасажирів.

Насамкінець, активісти громадської організації «Товариство учасників руху» висловлюють щиру вдячність представникам харківських ЗМІ, які підтримали їхню акції та забезпечили її висвітлення.

С.Кириченко